play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku

today1 lipca 2022

Background

Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w czwartek, 30 czerwca, na obwodnicy Krzepic, gdzie zginął kierowca osobowego Seata.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach popołudniowych.

Wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Krzepicach

W czwartek, 30 czerwca, około 15.45 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło na DK 43 w miejscowości Krzepice. Na miejsce skierowano policjantów, którzy wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym Seatem Toledo, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej dotąd przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym Renault z naczepą. 53-letni kierowca seata – mieszkaniec powiatu oleskiego, w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Ciągnikiem siodłowym kierował 51-letni obywatel Ukrainy, na stałe mieszkający również w powiecie oleskim. Kierowca renault był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. W zdarzeniu brał również udział osobowy chevrolet, który jechał bezpośrednio za seatem. Po zdarzeniu chevrolet został uszkodzony elementami karoserii pojazdów, które zderzyły się ze sobą. Tym samochodem kierowała 30-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która nie odniosła żadnych obrażeń.

Policja wyjaśnia przyczyny wypadku

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas wykonywania policyjnych czynności, droga krajowa nr43 była całkowicie zablokowana, natomiast policjanci wyznaczyli objazdy przez centrum Krzepic.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Źródło i zdjęcie: KPP Kłobuck

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content