play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Słoneczne Karaiby zamieni na celę więzienną

today23 czerwca 2020

Background

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali 36-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Kryminalni ustalili, że mężczyzna wrócił niedawno do Polski z podróży po Karaibach. Policjanci namierzyli go w Gliwicach i tam zatrzymali. Mężczyzna trafił już za kraty, gdzie odsiedzi zasądzoną mu karę więzienia.

Specjalizujący się w poszukiwaniach osób ściganych i zaginionych policjanci ustalili, że poszukiwany od ponad roku mieszkaniec Rydułtów właśnie wrócił do kraju. Od września ubiegłego roku pływał wraz z żoną swoim jachtem po Morzu Karaibskim. Każdy sezon spędzali w rejonie wysp karaibskich. Na co dzień mężczyzna działał w branży budowlanej i był poszukiwany listem gończym za oszustwa związane z prowadzeniem tej właśnie działalności.

Kryminalni ustalili, że w połowie czerwca poszukiwany wrócił do Polski. Nie dotarł jednak do swojego domu, bo wiedział, że jest poszukiwany przez policję. Wynajął mieszkanie w Gliwicach, ale nie oszukał w ten sposób policjantów. Dwa dni od jego powrotu, mundurowi namierzyli go w nowym lokum, gdzie został zatrzymany. Próbował uciekać, ale nie udało mu się przechytrzyć policjantów. 36-latek trafił do celi, gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.

Foto i źródło: Policja Wodzisław Śląski

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content