play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Służby interweniowały na zalewie „Sosina”

today16 sierpnia 2022

Background

Policja interweniowała na zalewie „Sosina” w Jaworznie. Sytuacja wyglądała groźnie, ale na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Policjanci pełniący służbę na zbiorniku wodnym „Sosina” w Jaworznie pomogli 5 osobom znajdującym się w wodzie. Mundurowi przystąpili do akcji ratunkowej, kiedy zauważyli na środku zalewu przewrócony kajak. Na szczęście, nikomu z uczestników rejsu nic się nie stało.

Interwencja na zalewie „Sosina”

Opisywana sytuacja miała miejsce w środę, choć służby podzieliły się szczegółami dopiero niedawno. Mundurowi z jaworznickiej komendy pełnili służbę na terenie zbiornika wodnego „Sosina”. Około godziny 15.40 policjanci zauważyli wywrócony kajak i pięć osób w wodzie.

Po podpłynięciu policjanci zauważyli, że troje z pięciu obecnych tam osób to dzieci. Na szczęście miały założone kapoki, lecz sposób, w jaki poruszały się w wodzie, świadczył, że nie potrafią pływać. Dzieci były wystraszone i bardzo wychłodzone. Rozbitków wciągnięto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że 37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał 5 lat. Dorośli byli wprawdzie trzeźwi, ale policjanci będą analizować, czy nie doszło do popełnienia działań wbrew prawu.

Źródło: KMP Jaworzno

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content