play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

268 w kraju, ok. 40 w woj. śląskim. Służby sanitarne informują o kolejnych zakażeniach groźnym wirusem

today5 kwietnia 2020

Background

Resort zdrowia w niedzielę po południu (17.30) informuje o 268 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z kolei, opisując poszczególne przypadki, w raporcie przekazanym przez Śląski Urząd Wojewódzki (niedziela, g.10.00) można przeczytać, że w swoich domach leczyć się będą przez najbliższe dni, trzy mieszkanki powiatu częstochowskiego – wszystkie w sile wieku – młoda mieszkanka Mysłowic oraz mężczyzna w średnim wieku z Dąbrowy Górniczej. W izolacji domowej pozostanie także mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, mieszkanka Piekar Śl. w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, kobieta z powiatu będzińskiego, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku oraz mieszkanka Bytomia.

Poza tym, uciążliwe objawy koronawirusa zdecydowały, iż w szpitalu w Chorzowie pozostał mieszkaniec Mysłowic. Jest tu również kobieta w sile wieku, która znajdowała się pod nadzorem służb sanitarnych w Sosnowcu. Stan zdrowia zdecydował także o pozostawieniu w szpitalu zakaźnym w Raciborzu starszego mieszkańca powiatu wodzisławskiego. W tej samej placówce hospitalizowany jest chory z powiatu wodzisławskiego. Dodatnie okazały się próbki pobrane od 8 osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego i Bytomia), 12 ze szpitala wojewódzkiego w Częstochowie (głównie z powiatów częstochowskiego oraz lublinieckiego).

Groźnego wirusa wykryto także w próbkach pobranych od starszej mieszkanki powiatu tarnogórskiego, która jest leczona w zakładzie pulmonologii NZOZ w Tarnowskich Górach. W szpitalu jest także starsza mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Łącznie w województwie śląskim wykryto obecność groźnego patogenu u ponad 530 osób.

W niedzielę po południu, Ministerstwo Zdrowia informuje o  268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one: woj. woj. łódzkiego (67), mazowieckiego (66), donośląskiego (41), wielkopolskiego (29), kujawsko-pomorskiego (17), podlaskiego (9), lubelskiego, małopolskiego i pomorskiego (po 8), podkarpackiego (5), opolskiego (4) śląskiego i zachodniopomorskiego (po 3).

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 10 osób zakażonych groźnym patogenem. Są to: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta oraz 71-letni i 77-letni mężczyźni w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna ze szpitala we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.  W sumie liczba zakażonych koronawirusem po tym raporcie wzrosłą w kraju do 4102 przy 94 ofiarach śmiertelnych

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content