play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„Służby sanitarne nieprzygotowane do radzenia sobie z nagłym wzrostem zarażeń wirusem COVID-19”. Samorządowiec z Tarnowskich Gór pisze do ministra zdrowia

today29 lipca 2020

Background

„Służby sanitarne nieprzygotowane do radzenia sobie z nagłym wzrostem zarażeń wirusem COVID-19”. Samorządowiec z Tarnowskich Gór pisze do ministra zdrowia. Wymazobus, finansowany przez Powiat Tarnogórski, z powodu zmniejszającej się liczby zakażeń nie obsługuje już mieszkańców. Mając na uwadze doświadczenia minionych trzech miesięcy,  Stanisław Torbus koordynator specjalnej kartki do wykonywania wymazów wraz z pielęgniarką wykonującą testy opublikował List otwarty do Ministra Zdrowia. 

Samorządowcy apelują o wprowadzenie organizacyjnych zmian oraz apelują o odpowiednie przygotowanie na ewentualne nadejście drugiej fali koronawirusa, bo obecny system opieki czyni więcej szkód niż pożytku. Najgorsze dla osób przebywających na kwarantannie był brak informacji. Ci ludzie, uwięzieni w domach nie widzieli, co ich czeka, próbowali się dodzwonić wszędzie, gdzie się dało. W związku z tym zaproponowaliśmy stworzenie systemu informacyjnego dla osób na kwarantannie, tak, aby oni poprzez internet mogli się zalogować i dowiedzieć się, co ich czeka dnia następnego. Czy oni spędzą na tej kwarantannie tydzień, dwa tygodnie czy trzy miesiące, bo takie sytuacje też się zdarzały– mówi Stanisław Torbus, członek zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Pełna treść Listu Otwartego:

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content