play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Śmieciowy problem na Osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich

today11 marca 2021

Background

Dzikie wysypiska śmieci w środku osiedla. Na piekarskim Osiedlu Wieczora krajobraz psują odpady porozrzucane nie tylko w okolicach placyków śmieciowych i pojemników na śmieci.

Śmieci nie tylko w kontenerach, ale też porzucone obok czy nawet w sporej odległości od pojemników – to niestety częsty widok na osiedlach w Piekarach Śląskich. Zdaniem władz miasta wpływ na to mają nie tylko zarządcy, ale także mieszkańcy:

– Niewątpliwie problem jest z jednej strony – po stronie zarządców. Konieczne jest stworzenie odpowiedniego systemu pojemników na odpady, umożliwienie segregacji śmieci w sposób „cywilizowany”. Natomiast mieszkańcy bardzo często ten placyk śmieciowy traktują jak wysypisko śmieci i oprócz odpadów komunalnych na placykach śmieciowych ląduje gruz, opony, wielkogabarytowe odpady i elektrośmieci, co powoduje, że na tych placykach śmieciowych nieustająco jest bałagan – mówi reporterowi Radia Piekary zastępca prezydenta Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Wiceprezydent mówi, że to, jak wygląda gospodarowanie odpadami na Osiedlu Wieczorka można by nazwać likwidowaniem dzikich wysypisk śmieci. Wobec niesubordynacji mieszkańców podejmowane są już odpowiednie kroki:

– Zaczynamy montować fotopułapki, zaczynamy wysyłać Straż Miejską, stawiać tabliczki „zakaz wyrzucania śmieci”, ale tak naprawdę system odbioru odpadów wymaga dużej kultury w gospodarowaniu tymi odpadami, rozsądnego ich zbierania – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Krzysztof Turzański.

Miasto instaluje teraz na osiedlach pojemniejsze kontenery półpodziemne. W tym roku pojawi się ich ponad trzydzieści.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content