play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

ŚMIERĆ NIEMOWLĘCIA w zabrzańskim szpitalu. Sprawę bada prokurator

today3 marca 2021

Background

Czteromiesięczna dziewczynka zmarła w Zabrzu po tym, jak lekarz udzielający teleporady nie zauważył w porę zakażenia sepsą. Sprawę bada prokuratura.

Prokuratura bada sprawę śmierci czteromiesięcznej dziewczynki z Zabrza. Jak podaje Polsat News dziecko miało być leczone przez teleporadę, dlatego też do szpitala trafiło za późno i nie wykryto u niego sepsy piorunującej:

-Był to przypadek wstrząsu septycznego i ciężkiej niewydolności wielonarządowej. Jak wiadomo, sepsa powstaje wskutek zakażenia, które w początkowej fazie może być trudne do odróżnienia od przeziębienia lub nieżytu żołądkowo-jelitowego –  mówi reporterowi Radia Piekary Agata Pustułka, rzeczniczka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pod który podlega szpital kliniczny numer 1 w Zabrzu, gdzie trafiła dziewczynka.

– W przypadku tzw. sepsy piorunującej, z którą mieliśmy tutaj do czynienia pełne objawy niewydolności narządowej rozwijają się w ciągu kilku godzin, a więc błyskawicznie. Takie przypadki występują niezwykle rzadko, najczęściej u pacjentów z obniżoną odpornością – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary rzeczniczka ŚUM Agata Pustułka.

Na ten moment prokuratura nie komentuje tej sprawy. Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content