play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie przed tunelem w Katowicach. Nie żyje 86-latek

today24 sierpnia 2021

Background

Policjanci z Katowic wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Bagiennej. W wyniku potrącenia przez kierującego Fordem Focusem, 86-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, poniósł śmierć. Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów i przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych, aby uniknąć podobnych tragedii w przyszłości.

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek około 16.20 na ulicy Bagiennej w kierunku katowickiego tunelu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 74-letni kierujący pojazdem osobowym potrącił 86-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, pieszy zmarł.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci z katowickiej drogówki, kryminalni, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze straży pożarnej i ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Badanie trzeźwości kierującego wskazało, ze był trzeźwy.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego: dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, przekraczanie jezdni tylko w miejscach do tego wyznaczonych oraz rozsądek i kulturę dla innych uczestników ruchu.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content