play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śmiertelny wypadek w Mikołowie. Kierowca nie usłyszał zarzutów!

today24 września 2021

Background

Kierowca, który potrącił kobietę na pasach nie usłyszał zarzutów. To najnowsze informacje w sprawie śmiertelnego wypadku do którego doszło w miniony weekend w Mikołowie.

Kierowca zatrzymany po tragicznym wypadku w Mikołowie nie usłyszał zarzutów. W minioną sobotę miał śmiertelnie potrącić na przejściu kobietę i odjechać z miejsca zdarzenia bez udzielenia jej pomocy. Doszły nowe okoliczności wypadku.  32-u latek złożył wyjaśnienia i wyszedł na wolność.

Zgodnie z ustaleniami reportera Radia Piekary mężczyzna nie usłyszał zarzutów, ponieważ nie pozwala na to zgromadzony materiał dowodowy. Po oględzinach samochodu sprawcy i przesłuchaniu innych świadków wyszło na jaw, że okoliczności zdarzenia mogły być zupełnie inne niż pierwotnie przypuszczano. Jak ustalili biegli mężczyzna miał wjechać na przejście dla pieszych na zielonym świetle. Z kolei kobieta, nie przechodziła przez jezdnię, tylko na niej leżała. Stąd pierwotne tłumaczenie kierowcy, który miał wrażenie że rozjechał leżące na drodze zwierzę.

Na tym jednak nie koniec policyjnych działań w tej sprawie. Śledczy czekają bowiem na wyniki sekcji zwłok. Ma ona wyjaśnić co było powodem śmierci kobiety a także dać odpowiedź czy ustalona przez śledczych wersja wydarzeń jest prawdziwa.

fot.: policja 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content