play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Solidny zastrzyk finansowy dla Świętochłowic. Wystarczy na duże inwestycje

today10 grudnia 2020

Background

Świętochłowice dostaną 28 mln zł bezzwrotnego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Wsparcia Inwestycji Samorządowych. Pozwoli to na realizację najważniejszych planowanych inwestycji.

Zostaną zrealizowane 3 projekty drogowe, 3 projekty sportowe oraz jeden kulturalno-oświatowy.

Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger podkreśla, że wsparcie finansowe jest gigantyczne, niespotykane na dotychczasową skalę. Jak mówi: – Dzięki tym środkom zrealizujemy aż 7 dużych projektów, które w przyszłości będą generować dodatkowe przychody, a te z kolei będą przeznaczane na kolejne inwestycje.

Inwestycje:

Remont ul. Przemysłowej wraz z budową zjazdu z DTŚ ( dofinansowanie 14 mln zł) obejmuje m.in. wykonanie drogi o nawierzchni asfaltowej o szerokości jezdni 7 m, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej oraz montaż oświetlenie i podłączenie do sieci. Zjazd z Drogowej Trasy Średnicowej pozwoli na powstanie nowych terenów inwestycyjnych (blisko 30 ha) oraz ułatwi dojazd do działających firm na terenie dzielnicy Lipiny.

Remont ul. Łagiewnickiej (dofinansowanie 5 mln zł). Obecnie ulica obciążona jest ruchem lokalnym w dzielnicy Chropaczów, jak również ruchem tranzytowym. Planowana inwestycja obejmuje prace remontowe od ul. Barlickiego do granicy miasta i będą połączone z wymianą torowiska.

Modernizacja ul. Zielonej (dofinansowanie 3,5 mln zł) pozwoli udostępnić rozległe tereny inwestycyjne w południowej dzielnicy – Zgoda. Zakres prac obejmuje m.in. budowę drogi jednojezdniowej wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową, kanalizacją deszczową i oświetleniem, połączoną poprzez rondo z ul. Ceramiczną i ul. Wojska Polskiego.

Modernizacja boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Szkole Podstawowej nr 5 (dofinansowanie 800 tys. zł obejmuje m.in. przebudowę boisk o łącznej powierzchni 3 tys. m2 oraz wykonanie nowej nawierzchni, budowę tzw. piłkochwytów, montaż wyposażenia sportowego oraz urządzeń architektury boisk.

Modernizacja i przebudowa boiska sportowego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” (dofinansowanie 1,2 mln zł) to m.in. wykonanie zadaszenia, nawierzchni boiska. Jest też w planach budowa wielofunkcyjnej hali sportowo-widowiskowej na terenie OSiR „Skałka”. Hala ma być energooszczędna (budynek pasywny).

Modernizacja Młodzieżowego Domu Kultury, budowa przedszkola i rewitalizacja terenu parkowo-rekreacyjnego przy MDK pozyskają dofinansowanie o łącznej wartości 1,5 mln zł.

źródło/foto: UM Świętochłowice

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content