play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Bedzie remont ulicy Naftowej

today24 grudnia 2020

Background

W Sosnowcu jedna inwestycja się kończy, a kolejna się zaczyna. Od 23 grudnia mieszkańcy mogą już korzystać z ulicy Ostrogórskiej prowadzącej do Mysłowic. To oznacza, że zniknął objazd poprowadzony przez ulicę Naftową. Dzięki temu rozpoczęło się szukanie wykonawcy remontu właśnie tej ulicy.

Zgodnie z obietnicą zaczynamy zadanie związane z remontem ulicy Naftowej. Mówiliśmy wcześniej, że możemy to zrobić dopiero gdy przejazd do Mysłowic będzie dostępny. Od dziś jest taka możliwość, więc i dzisiaj opublikowaliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy prac na ulicy Naftowej – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miasto szuka wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zajmie się remontem 600-metrowego odcinka ulicy Naftowej: od pierwszego przejazdu kolejowego (w ul. Dęblińskiej) do rejonu pomiędzy ul. Akacjową a wyremontowaną kładką.

Najważniejszym zadaniem przyszłego wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników oraz ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują także odbudowanie chodników po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki z ażurowych płyt.

Wykonawca będzie miał na roboty 36 tygodni od dnia podpisania umowy, a więc wszystko powinno być gotowe późną jesienią 2021 roku.

Foto i źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content