play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozrywka

Sosnowiec: Bezpłatne atrakcje dla mieszkańców

today28 lipca 2020

Background

Bezpłatne atrakcje dla mieszkańców Sosnowca. Od dwóch lat wodny tor przeszkód na Stawikach jest największą wakacyjną atrakcją w mieście. Bezpłatne korzystanie z Aquatoru dla mieszkańców Sosnowca wróciło również w te wakacje.

Największy w Polsce wodny tor przeszkód jest dostępny bezpłatnie dla młodych mieszkańców Sosnowca od 7. do 18. roku życia, po okazaniu legitymacji szkolnej. – Podobnie jak w poprzednich dwóch latach zdecydowaliśmy się na zapewnienie naszym mieszkańcom fajnej wakacyjnej atrakcji. Ze względu na bezpieczeństwo trzeba przestrzegać zasad – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dzieci w wieku 7-12 lat mogą korzystać z toru wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej (opiekun kupuje bilet zgodnie z cennikiem). Młodzież do lat 16 może korzystać z toru po osobistym podpisaniu oświadczenia przez rodzica. Zabawa na torze trwa 50 minut, jednak zanim będzie można skorzystać z przeszkód każde dziecko przechodzi dodatkowo 10-minutowe szkolenie. Tor dostępny jest od 9.00 do 19.00.

Wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny do 31 sierpnia w ramach Akcji Lato dla Dzieci w wieku od 7 do 18 lat zamieszkałych w Sosnowcu. Wodny tor składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej  – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.

 

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content