play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Bombowi „żartownisie” w rękach policji

today28 stycznia 2020

Background

Sosnowieccy policjanci ustalili i przeprowadzili czynności ze sprawcami wczorajszego alarmu i ewakuacji, który ogłoszono w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Gwiezdnej w Sosnowcu. Dyrektor placówki, po telefonie informującym, że w szkole jest bomba, zdecydowała o tym, że wszystkie osoby opuszczą budynek. Kryminalni szybko ustalili, kto był autorem tego, jak się okazało głupiego żartu.

W poniedziałek po godzinie 8.00 na numer alarmowy zadzwonił anonimowy mężczyzna, który poinformował, że w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 jest bomba. Dyrektor szkoły zdecydowała o tym, że wszystkie osoby znajdujące się w budynku mają go opuścić. Łącznie ewakuowano ponad 400 osób. Policjanci i strażacy dokładnie sprawdzili całość posesji i okazało się, że nie ma tam żadnego ładunku wybuchowego.

Równolegle sosnowieccy kryminalni prowadzili intensywne czynności, żeby ustalić dane anonimowego „żartownisia”. Nie zajęło im to dużo czasu. Już trzy godziny później wiedzieli, że odpowiada za to dwóch 14-latków- uczniów tamtejszej szkoły. Z nieletnimi sprawcami przeprowadzono czynności. Nie potrafili oni dokładnie wyjaśnić dlaczego to zrobili- całość miała być ponoć jednie żartem. Nawet jeśli tak było, żart ten może się okazać dla ich rodziców bardzo kosztowny, może się bowiem okazać, że będą oni musieli pokryć koszty całej akcji, które są niebagatelne. O dalszym losie nieletnich przestępców zdecyduje sąd orzekający w sprawach nieletnich.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content