play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: „CiepłoBus” zjeżdża do zajezdni. Pomógł dziesiątkom ludzi

today1 marca 2021

Background

Sosnowiecki „CiepłoBus” zjeżdża do zajezdni. Jego kursowanie miało się skończyć już dwa tygodnie temu, jednak zima nie odpuszczała. Koniec kursowania „CiepłoBusa” nie oznacza, że potrzebujący zostaną pozostawieni bez pomocy.

Misja „CiepłoBusa” w Sosnowcu dobiegła końca. Wczoraj po raz ostatni wyjechał on w trasę, a przez cały okres funkcjonowania pomagał przetrwać niskie temperatury osobom potrzebującym:

– Jest to nasza miejska akcja wspierająca osoby, które potrzebują pomocy. Możemy podsumować 46 dni działania „CiepłoBusa”, w którym wydano 4986 gorących posiłków i około 1100 litrów herbaty. Do tego mieliśmy też przysmaki – mowa tutaj o pączkach – wydaliśmy ich ponad 1800, przekazaliśmy również ponad tonę odzieży – tłumaczył Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Autobus przejechał ponad 2 tysiące kilometrów. Akcja miała się skończyć już w połowie lutego, ale ze względu na utrzymujące się niskie temperatury rozkład „CiepłoBusa” został przedłużony do końca miesiąca.

Koniec działania „CiepłoBusa” nie oznacza końca pomocy. Cały czas działają w Sosnowcu dwie stołówki, które mieszczą się na Placu Kościuszki 5 oraz przy ul. Szymanowskiego 5a. Każda osoba, która znajduje się pod opieką pracownika socjalnego po wcześniejszym kontakcie z nim może w jednym z tych miejsc skorzystać z darmowego posiłku.

Fot. UM Sosnowiec

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content