play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: Co z pacjentem, u którego wykryto koronawirusa?

today12 marca 2020

Background

Co z pacjentem, u którego wykryto koronawirusa? Trzynaście kolejnych przypadków koronawirusa. W sumie w Polsce zakażonych jest już 47 osób. Na Śląsku odnotowano nowe przypadki w Chorzowie, Sosnowcu i Zawierciu.

W Sosnowcu pacjent pierwotnie przyszedł leczyć się kardiologicznie do szpitala świętej Barbary – ale okazało się ze złapał groźnego wirusa. Został już przetransportowany do placówki zakaźnej w Zawierciu.

 

  • cover play_arrow

    Sosnowiec: Co z pacjentem, u którego wykryto koronawirusa? Katarzyna Taras

 

Mówił prezydent  Arkadiusz Chęciński. Teraz służby będą docierać do wszystkich osób, z którymi pacjent miał kontakt. Wiadomo że jest budowlańcem i mógł spotkać się z  wieloma osobami. Nie wyjeżdżał  za granicę, więc nie wiadomo, jak mógł się zarazić. Dodatkowo, w  wojewódzkim szpitalu kwarantannie poddano już oddział internistyczny oraz SOR. Pracują tam lekarze którzy mieli kontakt z zarażonym.

Według resortu zdrowia, ponad 4 tysiące osób w Polsce poddanych jest kwarantannie domowej. Dzieje się tak wtedy, gdy osoba nią objęta miała kontakt z osobą zarażoną. Ta liczba może rosnąć z godziny na godzinę. Policja sprawdza czy osoby, które powinny pozostać w izolacji, stosują się do tego obowiązku.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content