play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Sosnowiec. Coraz bliżej przebudowy torowiska wzdłuż 1-go Maja i Andersa

today15 września 2020

Background

Coraz bliżej przebudowy torowiska wzdłuż ulicy 1 Maja i Andersa . Tramwaje Śląskie poznały oferty firm chcących zająć się wykonaniem inwestycji. W przetargu wpłynęło aż 10 ofert.

Zaproponowane przez wykonawców kwoty zaczynają się od 34,6 mln zł, a kończą na 44,9 mln zł. Z kolei Tramwaje Śląskie planowały przeznaczyć niewiele ponad 28 mln zł. Pomimo wyższych kwot, większość ofert mieści się w kosztorysie inwestorskim spółki. Teraz przed pracownikami TŚ weryfikacja ofert.

O przebudowie torów mówiło się od lat. Każdy, kto choć raz podróżował tym odcinkiem wie, że trzeba się mocno trzymać, bo tylko w ten sposób można utrzymać równowagę.

Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę. Wymienionych zostanie 6 kilometrów szyn oraz przebudowanych 14 peronów. Pojawią się także nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Tramwaje zadbają również o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony też zostanie system dróg rowerowych.

To nie koniec planów spółki w Sosnowcu. Już za kilka dni rozpoczną się prace związane z budową zupełnie nowego odcinka linii tramwajowej, która skomunikuje całe Zagórze. Zmiany czekają również ulicę Małachowskiego – umowa pomiędzy wykonawcą a TŚ powinna zostać wkrótce podpisana. Spółka nie zapomina również o ulicy Wojska Polskiego. Przetarg na przebudowę torowiska, wraz z dobudową drugiego toru w ulicy Wojska Polskiego, powinien ruszyć w ciągu kilku tygodni.

Źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content