play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Czas na projekty. Rusza VIII Budżet Obywatelski

today14 kwietnia 2021

Background

W Sosnowcu już teraz na terenie miasta jest  ponad 200 inwestycji zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Kolejne wkrótce mogą powstać, bo rusza następna, już ósma edycja budżetu.

Już blisko 50 milionów złotych, na ponad 200 projektów przeznaczyli mieszkańcy Sosnowca w siedmiu edycjach budżetu obywatelskiego. Właśnie ruszyła kolejna edycja tego przedsięwzięcia:

– Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty. Czekamy na nie do 4 maja. My tutaj mieszkańców w żaden sposób nie ograniczamy. Oczywiście każdy z tych projektów jest potem bardzo mocno analizowany, przy udziale autora urzędnicy się nad nim pochylają i jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, taki projekt jest dopuszczany do głosowania. Także czekamy na zgłoszenia mieszkańców – mówi Radiu Piekary  Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu dodaje, że w poprzednich edycjach mieszkańcy mieli sporo ciekawych pomysłów:

– Podsumowując poprzednie edycje Budżetu Obywatelskiego, można powiedzieć, że w pierwszych trzech edycjach mieszkańcy mocno stawiali na rozwój placów zabaw, kolejne edycje – to już były bardziej wyrafinowane projekty, na przykład Pump Truck, ciekawe rozwiązania edukacyjne na terenach zielonych, a ostatni rok, to między innymi tężnie solankowe.

Tak jak w poprzednich latach, pomysłodawcy muszą wypełnić formularz oraz zebrać podpisy poparcia, które ze względów epidemiologicznych, można wysłać drogą mailową. W Urzędzie Miejskim działa także skrzynka podawca, do której można wrzucać zgłoszenia.

Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty znajdują się na  www.obywatelski.sosnowiec.pl.

Na pytania pomysłodawców czekają pracownicy Wydziału Kultury i Promocji Miasta pod numerem tel. 32 296 06 16 lub drogą mailową: obywatelski@um.sosnowiec.pl.

 

Źródło/fot. UM Sosnowiec

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content