play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: dzieci potrącone na przejściu dla pieszych

today7 lutego 2019

Background

Groźny wypadek drogowy z udziałem dzieci na przejściu dla pieszych w Sosnowcu. Uczniowie zostali potrąceni przez osobowe Renault. Trafili do szpitala.

Dwoje dzieci w wieku w wieku 12 i 13 lat potrąconych zostało na przejściu dla pieszych na ulicy Andersa w Sosnowcu. Wiadomo, że przechodziły prawidłowo na zielonym świetle, wtedy wjechał w nie samochód osobowy marki Renault Clio prowadzony przez 66-letniego mężczyznę. Zgłoszenie wpłynęło do służb około godziny 9.00.

Uczniowie trafili do szpitala

12-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 zostali potrąceni, gdy przechodzili prawidłowo przez przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Wtedy wjechał w nie samochód osobowy marki Renault. Po wypadku zatrzymał się dopiero za przejściem. Jak relacjonuje podinsp. Mariusz Łabędzki z sosnowieckiej policji, kierujący tłumaczył, że oślepiło go słońce. -Po zdarzeniu wybiegł z samochodu, by udzielić pomocy osobom poszkodowanym -dodaje. Kierujący został przebadany na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Poszkodowani trafili do Centrum Pediatrii w Sosnowcu. Wiadomo, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trzeciemu dziecku, które uczestniczyło w zdarzeniu nie stała się krzywda. Trafiło już pod opiekę rodziców.

 

Fot.  pixabay

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content