play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Sosnowiec: Funkcjonariusze CBŚ i KAS zlikwidowali nielegalny magazyn papierosów

today22 października 2021

Background

Służby zlikwidowały kolejny nielegalny magazyn papierosów. Funkcjonariusze KAS oraz CBŚ rozprawili się z problemem w Sosnowcu oraz Grójcu.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego oraz Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali w Sosnowcu magazyn, który był miejscem przechowywania nielegalnych papierosów. Oprócz tego wyroby tytoniowe bez akcyzy były ukryte na pace samochodu dostawczego zaparkowanego na tej samej posesji.

– W sumie w Sosnowcu mundurowi zabezpieczyli blisko 2 miliony sztuk papierosów o wartości blisko 1,5 mln zł. Na poczet przyszłych kar zajęto 385 tys. zł w różnej walucie oraz samochód osobowy o wartości 150 tys. zł. Zatrzymano 5 osób, które w Prokuraturze Rejonowej Sosnowiec Północ usłyszały zarzuty karno-skarbowe. Jak się później okazało jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana listem gończym – mówi naszej reporterce rzeczniczka śląskiej KAS, Grażyna Kmiecik.

Oprócz tego funkcjonariusze zlikwidowali jeszcze jeden magazyn w Grójcu. Tam wartość nielegalnego towaru wyniosła aż 17 milionów sztuk papierosów o wartości 16,2 mln zł.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content