play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: Handlował nielegalnymi środkami farmaceutycznymi

today13 marca 2020

Background

Handlował nielegalnymi środkami farmaceutycznymi przez internet. Były to lekarstwa, do których dostęp jest ściśle reglamentowany. Mężczyzna już usłyszał 43 zarzuty. Sprawa jest rozwojowa bowiem kontrahenci 46-latka pochodzą z całej Polski.

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że 46-letni mężczyzna dokonuje za pośrednictwem internetu sprzedaży leków, niedostępnych poza ściśle kontrolowanym obrotem aptecznym. W toku sprawy wyszło na jaw, że mężczyzna kupował je przez internet. Po ich otrzymaniu odsprzedawał je z zyskiem. Były to leki specjalistyczne, stosowane m.in. do uśmierzania bólu przy nowotworach, od lat będące przedmiotem nielegalnego obrotu jako rodzaj środków odurzających. Między innymi z uwagi na negatywny wpływ, jaki wywierają na organizm człowieka, leki te podlegają ściśle kontrolowanej sprzedaży.

Policjanci wykazali, że mężczyzna sprzedawał je w internecie od dłuższego czasu i mógł dokonać nawet kilkuset transakcji. Kontrahenci 46-latka pochodzą z całej Polski. Ponieważ dochodzenie wciąż trwa, a czynności prowadzone są w różnych częściach kraju, mężczyzna usłyszał 43 zarzuty. Sprawa jest jednak rozwojowa. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grożą mu 2 lata więzienia. Sąd może również orzec przepadek korzyści pochodzących z przestępstwa.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content