play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Sosnowiec: Kobieta utonęła w Przemszy. Sprawę bada policja

today22 lutego 2021

Background

W Sosnowcu, w sobotnie popołudnie doszło do tragedii. W Przemszy utonęła kobieta. Mimo interwencji ratowników, nie udało się uratować jej życia.

Tragedia w Sosnowcu

Policja z Sosnowca wyjaśnia przyczyny tragedii do której doszło w sobotnie popołudnie przy Mikołajczyka. Kobieta wpadła tam do rzeki Przemszy.

Na miejsce wezwano specjalistycznych nurków z Bytomia. Ratownicy wyciągnęli kobietę z lodowatej wody – była jednak nieprzytomna. Mimo akcji ratunkowej lekarzy z pogotowia ratunkowego, kobiety nie udało się uratować.

Niebezpieczny nurt śląskich rzek

Nurty śląskich rzek są bardzo obecnie bardzo niebezpieczne. Topniejący w szybkim tempie lód i śnieg sprawiają, że poziom wód gwałtownie się podnosi. Do tego stopnia, że wójt gminy Mstów w powiecie częstochowskim wprowadził na swoim terenie pogotowie przeciwpowodziowe.

Na dopływach Małej Wisły, Przemszy i Soły obowiązuje drugi stopień zagrożenia. Bardzo dużo wody  jest w zlewni Pszczynki i Brynicy. Tu istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych. Podobnie jest na dopływach Bierawki na granicy z Opolszczyzną.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content