play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Kolejna „loteria PITowa”. Tym razem nagrody będą EKO

today22 marca 2021

Background

Sosnowiec – prekursor loterii podatkowej w naszym regionie, nie rezygnuje z corocznej zabawy. Po raz piąty, każdy kto rozliczy swój PIT w Sosnowcu, będzie mógł wygrać cenne nagrody.

Rozliczenie PIT przez jak największą liczbę podatników na terenie miasta jest istotne dla każdego samorządu, bo wiąże się bezpośrednio z miejskimi dochodami płynącymi z podatków.  Sosnowiec był pierwszym miastem w regionie, który postanowił zachęcać swoich mieszkańców do rozliczania podatku dochodowego w swoim Urzędzie Skarbowym organizując loterię. Loteria w Sosnowcu jest organizowana już piąty rok z rzędu. W tym roku jednak nagrody będą inne niż w pozostałych:

–  W tym roku idziemy z trendem ekologicznym i z trendem, który naznaczali nam mieszkańcy, kiedy po raz kolejny, w tamtym roku przeznaczaliśmy mały samochód miejski, jednak mieszkańcy zwracali uwagę, że skoro mówimy, że lepiej poruszać się komunikacją publiczną, albo na rowerze, czy na hulajnodze – doszliśmy do wniosku, że w tym roku będzie to kilkadziesiąt hulajnóg elektrycznych, rower elektryczny, także zupełnie inne nagrody  – mówi Radiu Piekary Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podobną „loterię pitową” ogłoszono niedawno w Tarnowskich Górach. Tam główną nagrodą za rozliczenie się w Mieście Gwarków będzie samochód hybrydowy.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content