play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Sosnowiec: Kolejna zmiana organizacji ruchu na Małachowskiego

today11 maja 2021

Background

Kolejne zmiany drogowe na Małachowskiego w Sosnowcu. Wykonawca inwestycji rozpoczął tam kolejny etap prac. Jak zapewniają władze miasta pierwotnie zapowiadana tymczasowa organizacja ruchu została zmieniona na korzyść kierowców.

Silesia Invest na zlecenie Tramwajów Śląskich przystępuje do kolejnego etapu przebudowy torowiska biegnącego ulicą Małachowskiego. Tym razem chodzi o odcinek na wysokości budynku Urzędu Miejskiego. Prace rozpoczęły się już dziś.

Roboty wiążą się ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Małachowskiego. Na odcinku od skrzyżowania ul. 3 Maja do wjazdu na parking znajdujący się pomiędzy UM a budynkiem biurowym będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy wyznaczony częściowo po drodze oraz miejscach postojowych.
Pierwotnie informowaliśmy, że od wtorku dojazd do parkingu przed główne wejście budynku urzędu przy Małachowskiego będzie konieczny przez ulicę Targową. – Ostatecznie jednak wprowadzamy ruch dwukierunkowy na Małachowskiego – od wspomnianego parkingu, przez skrzyżowanie z ulicą Targową, do bocznej al. Zwycięstwa – mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego.
Dzięki temu kierowcy nie będą musieli objeżdżać sporej części centrum miasta, ani też przecinać ulicy Modrzejowskiej.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content