play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Kompletnie pijana matka opiekowała się dzieckiem

today22 lipca 2020

Background

Kompletnie pijana matka opiekowała się 2-letnim dzieckiem. To sytuacja z Sosnowca, gdzie kobieta mając prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu „zajmowała się” swoim małym dzieckiem.

O nietrzeźwej matce policję powiadomił mieszkaniec miasta. Mężczyzna uznał, że w takim stanie kobieta nie może zapewnić bezpieczeństwa dziecku. Policja odebrała zgłoszenie około godziny 21:00 mówiące o pijanej kobiecie z małym dzieckiem pod opieką w jednym z lokali gastronomicznych.

Kiedy funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce, kobiety tam już nie zastali, jednak dzięki przekazanemu im dokładnemu opisowi, szybko odnaleźli ją zaledwie dwie przecznice dalej. Okazało się, że podejrzenia zgłaszającego były słuszne – kobieta w wydychanym powietrzu miała prawie 2.5 promila alkoholu. Policjanci szybko ustalili miejsce przebywania ojca dziecka, jednak on również nie był w stanie przejąć opieki nad maluchem– w wydychanym przez niego powietrzu było ponad 2 promile. 2-letnie dziecko trafiło pod opiekę rodziny zastępczej, a o dalszym losie jego rodziców zadecyduje teraz prokurator i sąd rodzinny.

 

źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content