play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: Masowy punkt szczepień gotowy. Będzie działał 7 dni w tygodniu

today21 kwietnia 2021

Background

Będzie działał przez 7 dni w tygodniu od godziny 10:00 do 20:00. W Sosnowcu jest już gotowy masowy punkt szczepień, który zacznie działać na początku maja.

 W Sosnowcu jest już gotowy masowy punkt szczepień, który zacznie działać na początku maja. Mieści się on na terenie Szkoły Muzycznej przy ulicy Wawel i będzie otwarty 7 dni w tygodniu od godziny 10:00 do 20:00.

– Tylko szczepienia pozwolą nam wrócić do normalności, w związku z tym bardzo serdecznie państwa zapraszamy do naszego punktu, który organizowaliśmy naprawdę z dużym poświęceniem. Szczepienia będą wykonywane przez profesjonalistów- personel sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, proszę się niczego nie obawiać. Zachęcamy do szczepień – mówi Katarzyna Skibińska z sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Dziennie będzie w nim szczepionych ponad pół tysiąc osób. – Ważne by przyjść na miejsce szczepień z wypełnioną ankietą – mówi pełnomocnik Prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19, Dariusz Skłodowski:

– Tę ankietę można wydrukować ze strony szczepimysie.gov.pl – to bardzo usprawni przebieg samego szczepienia. Ten czas, który zajmuje wypełnienie ankiety zajmuje 4-5 minut i niepotrzebnie wtedy tutaj powstaje sztuczna kolejka. Tego możemy uniknąć.

 

Żeby punkt mógł być w pełni wydolny, potrzeba odpowiedniej ilości preparatów.

 – Jesteśmy gotowi, ale jedynym problemem są cały czas dostawy szczepionek – dodaje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński – wczorajsze dane, czyli tak naprawdę szczepienia z przedwczoraj to około 100 tysięcy Polaków, którzy zostali zaszczepieni. Wczoraj, jak wiemy, zaszczepiono około 200 tysięcy Polaków, co pokazuje, że top tempo wcale nie wzrasta zbyt mocno i przy tych ilościach, te wakacje nadal mogą być w maseczkach, a nie w zupełnie innej rzeczywistości. Dlatego możemy tylko apelować do wszystkich, włącznie z producentami szczepionek, aby te się w końcu pojawiły, bo punkty szczepień są, fachowcy są, nie ma tylko szczepionek – podsumowuje prezydent Chęciński.

We wszystkich punktach szczepień w Sosnowcu – a jest ich 28 – przy maksymalnych dostawach może zostać wykonanych blisko 22 tysiące szczepień tygodniowo.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content