play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: NA PROKURATORA! Coraz to nowsze sposoby wyłudzania pieniędzy

today6 sierpnia 2021

Background

Było już na wnuczka i na policjanta, ale to nie koniec! Przestępcy wymyślają coraz to nowsze sposoby, aby oszukać starszych. To właśnie oni bywają najłatwiejszą ofiarą. Często przez swoją łatwowierność, a nawet lekką naiwność. Kolejną metodę na wyłudzenie pieniędzy, zastosował mieszkaniec Zabrza, podszywając się tym razem pod prokuratora. Jednak tym razem nie było tak łatwo!

 

Sąd Rejonowy w Sosnowcu tymczasowo aresztował mężczyznę, który podając się za prokuratora, wyłudził od 82-letniego mieszkańca Sosnowca 3 tysiące złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

We wtorek, 3 sierpnia, w godzinach popołudniowych, w domu 82-letniego mieszkańca Sosnowca zadzwonił telefon stacjonarny. Osoba podająca się początkowo za prokuratora poinformowała, że Policja podejmuje próbę zatrzymania oszusta. W związku z czym prosi o współpracę w tym zakresie.

Jak w większości tego typu przypadków, 82-latek miał pod kontrolą Policji przekazać swoje oszczędności, które w ramach prowadzonej akcji miały przyczynić się do zatrzymania oszusta.

Jednakże dzięki czujności mężczyzny i zgłoszeniu do sosnowieckiej Policji treści niecodziennej rozmowy telefonicznej, ten zuchwały plan zakończył się zatrzymaniem 50-letniego mieszkańca Zabrza.

Wobec mężczyzny Sąd zastosował 3-miesięczny areszt, a za popełnione przestępstwo grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Fot: Facebook/ Policja Śląska

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content