play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Na zmianę prowadzili samochód. Oboje kompletnie pijani

today27 kwietnia 2021

Background

Dzięki reakcji świadka, który zauważył nietypowe manewry za kierownicą pewnej pary, policjanci zatrzymali kierujących, którzy, jak się okazało, kompletnie pijani prowadzili volkswagena na zmianę. 

Zygzakiem

Zdarzenie miało miejsce w rejonie osiedla Wagowa w Sosnowcu. Świadek poinformował, że para poruszająca się volkswagenem polo wykonuje dziwne manewry. Z jego relacji wynikało, że auto ruszało gwałtownie, nie trzymało się toru jazdy, po chwili gasło. Ponadto kierujący zmieniali się za kierownicą.

Bełkotali

Żadne z nich nie było w stanie skutecznie, na dłuższym odcinku kierować autem. Zaalarmowani policjanci zjawili się na miejscu błyskawicznie. Kobieta i mężczyzna nie byli w stanie podać spójnej wersji wydarzeń, odpowiadali na pytania mundurowych nieskładnie. Jak się okazało, powodem było upojenie alkoholowe.

Alkomat

Mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie, a u kobiety badanie wykazało ponad 2,5 promila. Policjanci wykonali na miejscu wszystkie niezbędne czynności, tak, by zabezpieczyć materiał dowodowy z popełnionego przestępstwa. Za kierowanie pod wpływem alkoholu 36-letniemu mężczyźnie i 34-letniej kobiecie może grozić do 2 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja/Sosnowiec

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content