play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Nadjeżdża czerwony autobus Szpilmana!

today30 lipca 2021

Background

„Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie”. Pamiętacie utwór, którego kompozytorem był pochodzący z Sosnowca Władysław Szpilman? Jeśli nie, to jest doskonała okazja, aby sobie go przypomnieć. Na ulice Sosnowca właśnie wyjedzie „Czerwony Autobus”, a wraz z nim cykl imprez z animacjami dla dzieci.

Wyprodukowany w latach osiemdziesiątych Jelcz M11, ponownie pojawia się na ulicach Sosnowca. Pięknie zachowany pojazd w oryginalnych barwach i wyposażeniu będzie przewoził na miejsce animatorów. Oklejony symbolami Sosnowca – postaciami Jana Kiepury, Poli Negri, Władysława Mazura, maskotką Zuzią oraz logotypami miasta i akcji „Bliżej Siebie”. Dodatkowo podczas wydarzenia może zabrać chętnych na krótką przejażdżkę po okolicy.

Autobus będzie jeździł po mieście w weekendy od 31 lipca do końca sierpnia. Dotrze do różnych miejsc, wjedzie w osiedla i parki. – Zaczynamy tanecznie czyli na początek mini disco i tańce do muzyki. Następnie tradycyjne animacje dla dzieci – kącik malucha, modelowanie balonów, pokaz baniek mydlanych, malowanie na streczu, zabawy z chustą, quizy, zagadki, konkursy etc. – wylicza Michał Mercik, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

CZERWONY AUTOBUS 2021

W soboty 31.07, 7.08, 14.08, 21.08 oraz na zakończenie akcji w niedzielę 29.08 po animacjach zagra Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Z kolei w sobotę 21 sierpnia oraz na zakończenie, czyli w niedzielę 29 sierpnia odbędą się również warsztaty i pokazy drukowania 3D. W planach jest także specjalny pokaz m.in.: chodzenia na szczudłach, żonglowanie (piłkami, obręczami, maczugami), talerze cyrkowe, monocykl. Wydarzenie jest organizowane w ramach kampanii „Bliżej Siebie”.

Wracamy do akcji, która cieszyła się w ubiegłym rokiem sporym zainteresowaniem. To jeden z punktów wpisujących się w projekt „Lato w Mieście”. Plan trasy „Czerwonego Autobusu” zakłada dotarcie do różnych zakątków naszego miasta, przy czym będą to nowe miejsca, do których w ubiegłym roku nasz specjalny autobus nie dotarł. Tym razem zawita m.in.: na plac zabaw przy ul. Dmowskiego czy skwer przy ul. Kalinowej.– mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Jest też dobra wiadomość dla wszystkich miłośników dobrego jedzenia! Od czwartku 29 lipca do niedzieli 1 sierpnia w Parku Sieleckim będą stacjonowały FOODtrucki. Przez cztery dni na smakoszy będą czekały smakołyki z kuchni z całego świata.

Rozkład Jazdy FOODtrucków

28.07 Czwartek 15:00 – 23:00

29.07 Piątek 15:00 – 23:00

30.07 Sobota 12:00 – 23:00

1.08 Niedziela 12:00 – 21:00

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content