play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Sosnowiec: Najpierw oszukiwał, a potem się ukrywał. Aż 104 zarzuty przeciwko mężczyźnie

today30 stycznia 2020

Background

Najpierw oszukiwał, a potem się ukrywał. Aż 104 zarzuty sformułowano przeciwko mężczyźnie, który miał wystawiać fikcyjne faktury. Sprawa toczyła się od 2018 roku, teraz postępowanie zostało zakończone.

Wszystko zaczęło się od zarejestrowania działalności gospodarczej, której przedmiotem miał być obrót wyrobami hutniczymi, przez 30-letniego mieszkańca Sosnowca. Policjanci prowadzący postępowanie wykazali jednak, że w rzeczywistości „handel” ograniczał się jedynie do wystawiania poświadczających nieprawdę faktur, za których sprzedaż otrzymywał wynagrodzenie. Kupujący je przedsiębiorcy wykazywali na ich podstawie fikcyjne koszty, dzięki którym uszczuplali kwoty należnych podatków.

Postępowanie było niezwykle pracochłonne – wymagało zebrania obszernego i precyzyjnego materiału dowodowego. Na podstawie danych zgromadzonych przez śledczych w postępowaniu, przeciwko mężczyźnie sformułowano aż 104 zarzuty. Grozi mu teraz nawet 8 lat więzienia. Przedstawiciele firm, którzy kupowali od niego fikcyjne faktury również powinni liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content