play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Sosnowiec: Narkotyki warte 100 tys. zł i broń palna ZDJĘCIA+WIDEO

today12 lutego 2020

Background

Narkotyki warte 100 tys. zł i broń palna. W mieszkaniu i samochodach 36-latka funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 4,6 kg środków odurzających. Ich czarnorynkowa wartość to prawie 100 tys. złotych. U mężczyzny znaleziono również broń palną i dwie atrapy broni krótkiej.

Z amfetaminy, którą znaleźli policjanci, można było przygotować 40 000 porcji, z kolei z marihuany – ponad 700 działek. Policjanci wiedzieli, że 36-latek może mieć znaczne ilości narkotyków. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował uciekać i ukryć się na posesji, jednak został obezwładniony i zatrzymany. W mieszkaniu i użytkowanych przez niego samochodach policjanci znaleźli łącznie ponad 4,6 kg narkotyków. Czarnorynkowa wartość tych środków odurzających to blisko 100 tys.złotych.

Kryminalni zabezpieczyli także broń palną, amunicję różnego typu oraz dwie atrapy broni krótkiej, które mężczyzna trzymał w użytkowanych przez siebie samochodach. Do tej pory 36-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Niewykluczone także, że odpowie za nielegalne posiadanie broni. Decyzja ta uzależniona jest od opinii biegłego – znawcy broni palnej. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat więzienia.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content