play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: Natrafili na ludzkie szczątki

today24 lipca 2020

Background

Poszukiwana od miesiąca 80 – letnia mieszkanka Sosnowca prawdopodobnie nie żyje. Wczoraj natrafiono na ludzkie szczątki.

Poszukiwania zaginionej 80-letniej mieszkanki Sosnowca trwają od ponad miesiąca. Wczoraj po raz kolejny sosnowieccy policjanci wspólnie z żołnierzami WOT i funkcjonariuszami Straży Pożarnej przeszukiwali miasto. Tym razem w innym rejonie. Dwa dni temu, w trakcie przeglądania kolejnych zabezpieczonych do sprawy zapisów monitoringu, policjant zauważył postać przypominającą zaginioną kobietę, co skierowało sprawę na nowe tory. Przeszukując wytypowany teren poszukiwacze natrafili na ludzkie szczątki.

Poszukiwania trwają od 21 czerwca

W ramach poszukiwań zaginionej 21.06.2020 r mieszkanki Sosnowca policjanci z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego sosnowieckiej Komendy wiele razy wspólnie z innymi służbami organizowali poszukiwania 80-letniej kobiety. Działania były bardzo intensywne, ponieważ wciąż istniała nadzieja, że zaginiona żyje. Byłoby to możliwe, gdyby np. ktoś nieświadomy faktu jej zaginięcia udzielił jej schronienia- przypomnijmy, że kobieta zaginęła w środku blisko 200-tysięcznego miasta. Podczas każdego z tych działań poszukiwacze oznaczali na mapie kolejne obszary, które zostały dokładnie sprawdzone. W poszukiwaniach na przestrzeni czasu oprócz policjantów brali udział także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, GOPR i WOT.

Przełom w sprawie

Równolegle do działań terenowych trwało przeglądanie zabezpieczonych do sprawy nagrań monitoringów. To właśnie na jednym z nich przeglądający wiele godzin zapisu policjant, zauważył w rogu ekranu postać pojawiającą się na nim dosłownie na kilka sekund. Uznając, że może być to zaginiona zaznaczył na mapie obszar, w który mogła się udać. Po raz kolejny okazało się, że jest to trudno dostępny teren, porośnięty bardzo bujną roślinnością. Do poszukiwań włączyli się strażacy z OSP oraz żołnierze z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do akcji wykorzystano po raz kolejny specjalistyczny sprzęt- lokalizatory GPS, pozwalające zaznaczać na bieżąco sprawdzony teren oraz quady, umożliwiające szybkie przemieszczanie się w nierównym terenie i dotarcie w trudno dostępne miejsca. To właśnie żołnierz WOT, przeszukując metodycznie wyznaczony teren, w gęstych zaroślach natrafił na szczątki ludzkie. Wobec znacznego rozkładu ciała (na miejscu ujawniono praktycznie wyłącznie szkielet ludzki) jednoznaczna identyfikacja nie była możliwa, jednak na podstawie przedmiotów, obuwia i odzieży znalezionej przy zwłokach można przypuszczać, że należą one do zaginionej 21.06.2020 r 80-letniej mieszkanki Sosnowca.

Analiza DNA

Formalne zakończenie sprawy poszukiwawczej oczywiście będzie możliwe dopiero po uzyskaniu wyników analizy DNA odnalezionych szczątków.

Źródło: Policja Sosnowiec

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content