play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Okradli pracodawcę na 100 tysięcy złotych

today19 maja 2020

Background

Policjanci z Sosnowca zatrzymali trzech pracowników jednej z firm, którzy od połowy kwietnia okradli swojego pracodawcę na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Mężczyźni kradli towar, którym handlowała firma. Ich łupem padał głównie sprzęt elektroniczny, ale także odzież i akcesoria. Dzięki policjantom całość zrabowanego mienia wróciła do właściciela.

Zatrzymani to 24-latek, 41-latek i 42-latek. Wszyscy są mieszkańcami Sosnowca. Mężczyźni systematycznie, od kwietnia okradali swojego pracodawcę. Firma handlowa mogła stracić przez nieuczciwych pracowników sprzęt elektroniczny, odzież i inne akcesoria o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych. Mogłaby, gdyby do akcji nie wkroczyli policjanci. Obserwowali oni sprawców od jakiegoś czasu i jednego dnia zatrzymali wszystkich.

W trakcie realizacji znaleziono przy nich warte blisko 78 tysięcy złotych skradzione mienie. Pozostałe przedmioty śledczy zabezpieczyli podczas przeszukań, które przeprowadzono po zatrzymaniach. Wszystko, co skradli wróciło już do właściciela. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także samochód o wartości 60 tysięcy złotych należący do jednego z podejrzanych.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Tylko jeden z nich był w przeszłości karany za kradzieże, pozostali nie mieli dotychczas konfliktu z prawem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Foto i źródło: KMP Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content