play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Sosnowiec: Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

today2 kwietnia 2020

Background

Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców i mieszkańców przygotowuje Sosnowiec. To między innymi odroczenie płatności w podatkach lokalnych oraz opłat czynszowych za wynajem lokali użytkowych.

Sosnowiec pomaga przedsiębiorcom w trudnych czasach epidemii. Tamtejszy magistrat przygotowuje pakiet wsparcia dla firm które ucierpiały z powodu koronawirusa.

Zawieszenie opłat

W pakiecie znajdzie się między innymi możliwość odroczenia płatności w podatkach lokalnych oraz opłat czynszowych za wynajem lokali użytkowych. Istnieje też możliwość złożenia deklaracji zerowej w przypadku opłaty śmieciowej, kiedy osoby prowadzące firmy tych śmieci nie wytwarzają.

 • cover play_arrow

  Sosnowiec: Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców Adam Złotorowicz

tłumaczy prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Miasto stara się także o zewnętrzne środki – około 100 mln złotych – które mają trafić do przedsiębiorców.

Inwestycje jak dawniej

Miasto wpompuje w rynek dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych na inwestycje, dodaje Michał Mercik z sosnowieckiego magistratu.

 • cover play_arrow

  Sosnowiec: Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców Adam Złotorowicz

Powiatowy Urząd Pracy częściowo dofinansowywać będzie też mikroprzedsiębiorców i samozatrudnionych w tych trudnych czasach.

Jak deklarują sosnowieccy urzędnicy, pomagając samym przedsiębiorcom, pośrednio pomagamy również zwykły mieszkańcom, wspierając w ten sposób ich miejsca pracy. W samym pakiecie znalazły się również rozwiązania bezpośrednio dotyczące mieszkańców: płatności za użytkowania wieczyste, informacje o zmianach w rekrutacji do żłobków, przedszkoli, zmiany w terminach działania programów zdrowotnych i społecznych oraz w funkcjonowaniu obsługi petentów w samym urzędzie.

Cały pakiet został zamieszczony jako specjalna wkładka w samorządowym Kurierze Miejskim. Gazeta w nakładzie 50 tysięcy będzie od jutra dostarczana do skrzynek mieszkańców miasta.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content