play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Po raz pierwszy bez zwężeń na Drodze Krajowej 94

today10 lutego 2021

Background

To inwestycja, która zmieni jakość podróży między aglomeracją śląską i Krakowem. Kierowcy jadący DK94 nie będą się już musieli zatrzymywać na sosnowieckim skrzyżowaniu.

To wiadomość, na którą czekali kierowcy nie tylko z Sosnowca. W poniedziałek, po raz pierwszy, na modernizowanym skrzyżowaniu Drogi Krajowej 94 czyli trasy Olkuskiej i ulicy Długosza, dostępne będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

– Ta inwestycja, warta 100 milionów złotych, bardzo ułatwi podróż między aglomeracją a Krakowem, bowiem ci kierowcy którzy jada przez Sosnowiec tranzytem w kierunku Krakowa i odwrotnie, nie będą już musieli się zatrzymywać na skrzyżowaniu z ulicą Długosza, bowiem ta główna nitka, ta główna droga została już poprowadzona dołem, w takim wgłębieniu i spokojnie kierowcy mogą przez to skrzyżowanie dwupoziomowe przejeżdżać – mówi Radiu Piekary Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Wszystko to oznacza, że rozpoczęta w czerwcu 2019 roku, przebudowa, jest już prawie na ukończeniu. Przypomnijmy – ruch tranzytowy dołem, lokalny górą, łącznice i bezpieczna przeprawa dla pieszych. Przed wykonawcą jeszcze prace kosmetyczne, sprzątanie oraz malowanie linii.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content