play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Sosnowiec: Policjanci przestrzelili trzy opony. Kierowca nadal uciekał

today15 marca 2021

Background

Sosnowieccy policjanci wsparli kryminalnych z Katowic, którzy prowadzili pościg za uciekającym kierowcą BMW. Kiedy uciekinier staranował najpierw radiowóz katowickich kryminalnych, a później usiłował zepchnąć z drogi KIA wydziału ruchu drogowego, sosnowieccy mundurowi oddali strzały w opony BMW. 

Na widok policji zaczął uciekać

Do zdarzenia doszło około północy. W Katowicach policjanci operacyjni zauważyli, że w środku nocy laweta wciąga na swój pokład auto. Obok niej stało zaparkowane BMW. Kiedy kryminalni chcieli sprawdzić czy holowanie odbywa się za zgodą właściciela zabieranego z ulicy pojazdu, kierujący BMW ruszył i pomimo wezwania nie zatrzymał się do kontroli.

Padły strzały

Zaczął uciekać S86 w kierunku Sosnowca. Na wysokości zjazdu przy ul. Kresowej próbował staranować goniący go radiowóz operacyjny. Ucieczkę ulicami Sosnowca przerwali sosnowieccy policjanci, którzy po tym, jak kierujący uderzył również dwukrotnie w ich radiowóz, wykorzystali broń, żeby unieruchomić jego auto. Oddali strzały w kierunku kół, jednak pomimo uszkodzenia trzech opon, desperat uciekał dalej, jadąc na felgach.

Do końca nie chciał dać się zatrzymać

Jego rajd zakończył się dopiero w dzielnicy Modrzejów, gdzie stracił ostatecznie panowanie nad pojazdem i zatrzymał się w zaroślach. Usiłował jeszcze podjąć ucieczkę pieszo, ale to już skutecznie uniemożliwili mu katowiccy operacyjni, stając radiowozem tak blisko drzwi kierowcy, że ich otwarcie było niemożliwe. Ostatecznie wyciągnęli sprawcę z wnętrza auta i zatrzymali.

Powodem ucieczki były promile

Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu ponad 1,6 promila alkoholu, a auto, którym uciekał, zostało przez niego skradzione. 23-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty kradzieży samochodu, kierowania w stanie nietrzeźwym, czynnej napaści na funkcjonariuszy i ucieczki przez policjantami. Grozić mu może 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Źródło/fot.: Śląska Policja/Sosnowiec

Autor: Redaktor


0%
Skip to content