play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Pościg ulicami miasta za pijanym kierowcą

today27 stycznia 2020

Background

Pościg ulicami miasta za pijanym kierowcą. Policjanci zatrzymali kierującego, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Zanim do tego doszło, 46-latek uszkodził kilka samochodów na jednej z ulic dzielnicy Zagórze. Ostatecznie jazdę zakończył na metalowych barierach zabezpieczających i próbował pieszo uciec funkcjonariuszom.

Policjanci otrzymali informację, że jedną z ulic w dzielnicy Zagórze najprawdopodobniej porusza się nietrzeźwy kierujący. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna po uszkodzeniu dwóch zaparkowanych samochodów odjechał. Dyżurny dzięki monitoringowi miejskiemu szybko namierzył podejrzany pojazd, a informacje o jego trasie przekazał policjantom.

Kiedy wywiadowcy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, pełniący w tym dniu służbę na ulicach Sosnowca dotarli na miejsce, zauważyli rozbity samochód, który zatrzymał się na metalowych barierach zabezpieczających. Kierowca zdążył wyjść z samochodu i oddalić się z miejsca. Policjanci ruszyli na jego poszukiwania. Dzięki informacjom od świadków szybko namierzyli nietrzeźwego mężczyznę, który na widok zbliżających się policjantów próbował jeszcze uciec.

Został zatrzymany, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Okazało się także, że nie ma prawa jazdy, bowiem sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. 46-latek odpowie teraz za kierowanie pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji oraz złamanie sądowego zakazu. Może trafić do więzienia na 3 lata.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content