play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Próbował zaatakować policjantów piłą mechaniczną. Groził, że ich zabije

today15 lipca 2020

Background

Próbował zaatakować policjantów piłą mechaniczną. Groził, że ich zabije. Na szczęście w trakcie interwencji nikt nie został ranny, a agresor został zatrzymany. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

O niebezpiecznej sytuacji powiadomiła policjantów córka mężczyzny, twierdząc, że ojciec ma myśli samobójcze. Na miejscu, przed drzwiami mieszkania, funkcjonariusze zastali zgłaszającą i jej partnera, który podtrzymywał drzwi, by uniemożliwić mężczyźnie wyjście. Z jego relacji wynikało, że 50-latek trzyma w rękach piłę mechaniczną. Oboje natychmiast zostali skierowani w bezpieczne miejsce.

Wtedy z mieszkania wyszedł mężczyzna, który na widok policjantów wpadł w szał. Groził, że ich zabije, jednocześnie próbując uruchomić piłę mechaniczną. Kiedy ruszył z nią w kierunku policjantów, Ci usiłowali przekonać rozwścieczonego mężczyznę, by odłożył narzędzie, którego ostrza były niebezpieczne nawet bez włączenia. Pomimo prób nakłonienia go do odrzucenia piły, 50-latek wciąż próbował ją uruchomić. Gdy w pewnej chwili odłożył jednak na moment ciężkie narzędzie, wykorzystali to funkcjonaiursze, którzy go natychmiast obezwładnili.

Jak się szybko okazało się, że organizmie agresora było blisko 2,5 promila alkoholu. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. 50-latek trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Za czynną napaść na policjantów może trafić do więzienia na 10 lat.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content