play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Sosnowiec: Przedszkola, w których są obwody wyborcze będą dezynfekowane

today22 czerwca 2020

Background

Sosnowiec: Przedszkola, w których są obwody wyborcze będą dezynfekowane. 99 stałych obwodów wyborczych  to miejsca, w których mieszkańcy Sosnowca w najbliższą niedzielę będą głosować, podczas wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 23 z nich znajduje się w pomieszczeniach sosnowieckich przedszkoli. Jak zapowiadają władze miasta pomieszczenia zostaną zaraz po wyborach dezynfekowane. 

Przedszkola, w których są obwody wyborcze będą dezynfekowane. W tych placówkach, natychmiast po zakończeniu prac obwodowych komisji wyborczych, zostanie przeprowadzone zamgławianie. To nic innego, jak dezynfekcja przy pomocy nadtlenku wodoru. Specjalne urządzenie wytworzy dym za pomocą ultradźwięków.

Komisje często pracują do świtu, dlatego postanowiliśmy, że te przedszkola w poniedziałek będą zamknięte. W tym czasie przeprowadzimy zamgławianie, by we wtorek zarówno dzieci jak i wszyscy pracownicy tych przedszkoli byli bezpieczni. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby komisja zakończyła pracę np. o godzinie 3 albo 4 nad ranem. Wcześniej były w niej setki osób, a 3 godziny później nasze dzieci idą do tego przedszkola – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Rodzice wyłączonych na jeden dzień placówek zostaną powiadomieni przez dyrekcję poszczególnych przedszkoli.

źródło i fot. UM Sosnowiec

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content