play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec przejmie tereny po KWK „Kazimierz-Juliusz”

today15 września 2020

Background

W sumie 10 hektarów  trafi do miasta. Teren po głównej siedzibie KWK „Kazimierz-Juliusz” przy ul. Ogrodowej wraz z wieżą wyciągową i drogami dojazdowymi to najważniejsze działki, które Sosnowiec otrzyma nieodpłatnie od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To zwieńczenie długich i trudnych negocjacji z SRK.

W sumie miasto stanie się właścicielem blisko 3 hektarów w Kazimierzu Górniczym. To oznacza, że część budynków po kopalni „Kazimierz-Juliusz” przejdzie w zarząd miasta. Porozumienie dotyczy także ponad 6 hektarów terenów rozsianych po całym Sosnowcu. – To głównie działki w pasie drogowym oraz chodniki i zieleńce – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Negocjacje obejmowały również tereny, które SRK chce sprzedać w drodze przetargu. – Zależy nam również na działkach komercyjnych, dlatego poprosiliśmy SRK o przygotowanie oferty sprzedaży terenów specjalnie dla miasta. Nadal uważamy, że te grunty powinniśmy otrzymać bezpłatnie. Zależy nam na ich zagospodarowaniu w sposób przez nas zaplanowany dlatego będziemy czynić starania, aby je przejąć, a gdy będzie trzeba także kupić – dodaje prezydent Świerzawski.

Źródło: UM Sosnowiec
Fot.: pixabay

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content