play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Sosnowiec: Przynieś roślinę do teatru! Akcja Teatru Zagłębia

today7 maja 2020

Background

Sosnowiec: Przynieś roślinę do teatru! Akcja Teatru Zagłębia. Na zielonym terenie przy teatrze trwają przygotowania do otwarcia Ogrodu Teatralnego. Teren został wyrównany, gotowe są już ławki i donice, a dyrekcja jest w trakcie rozmów z artystami zaangażowanymi we współtworzenie ogrodu. W ramach inicjatywy „przynieś roślinkę do teatru” sosnowiecka scena przyjmuje rośliny, które nadają się do zasadzenia bezpośrednio w ziemi lub donicy.

Akcja Teatru Zagłębia ma na celu poprawę infrastruktury przed budynkiem „Chcemy zwrócić ten teren mieszkańcom Sosnowca” – zaznacza Iwona Woźniak, dyrektor teatru. Jednym z elementów Ogrodu mają być nowe nasadzenia roślin. W związku z tym Teatr Zagłębia zaprasza do współpracy mieszkańców Sosnowca i okolic – każdy może przynieść swoją roślinę do teatru, by stała się częścią nowotworzonej przestrzeni.

W ramach akcji „przynieś roślinkę do teatru” Teatr przyjmuje rośliny, które nadają się do zasadzenia bezpośrednio w ziemi lub donicy. Można zostawiać je na portierni codziennie do godz. 19:00. W przypadku pytań do dyspozycji pozostaje koordynator akcji Paweł Ptak pod numerem telefonu 883 100 995.

Otrzymane rośliny będą sadzone stopniowo w ciągu dwóch najbliższych tygodni. W tym samym czasie w ogrodzie pojawiać się będą kolejne elementy małej architektury, a oficjalne otwarcie Ogrodu Teatralnego nastąpi pod koniec maja. Na jego terenie planowane są działania artystyczne, jednak ich przeprowadzenie i forma będą ściśle zależały od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content