play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec „rajem podatkowym” dla właścicieli psów

today11 stycznia 2021

Background

Sosnowiec „rajem podatkowym” dla właścicieli psów ? Wszystko na to wskazuje. Od nowego roku w wielu miastach w całym kraju opłaty za posiadanie psa wzrosną. Ale nie w Sosnowcu. Powody tej decyzji wyjaśnił nam  Rafał Łysy z Urzędu Miasta.

Rzeczywiście rząd podniósł podatek za psa ale dał samorządom możliwość decydowania. W Sosnowcu na pewno takiego podatku nie będzie. Nie będzie dlatego, że mieszkańcy mają już sporo podatków na głowie. Nie będzie też dlatego, że dla nas bardzo ważne jest, żeby mieszkańcy te zwierzęta utrzymywali i dbali o nie. My w zamian oczekujemy, żeby po  tych psiakach sprzątali. –mówi nam Rafał Łysy,  rzecznik Urzędu Miasta.

Władze miasta dodają, że rezygnacja z opłaty za psy to także zachęta do posiadania czworonogów- zwłaszcza tych ze schroniska.

Chcielibyśmy, żeby nasi mieszkańcy jeszcze chętniej odwiedzali nasze schronisko. Jeśli ktoś czuje potrzebę, że  chce zrekompensować brak tego podatku, to zapraszamy do schroniska. Można zostać wolontariuszem i wyprowadzać psy, można oczywiście zaadoptować zwierzaka, ale można także przynieść jakieś dobre jedzenie dla psów i kotów, które są w sosnowieckim schronisku. -dodaje Rafał Łysy.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu znajdziecie przy ul. Baczyńskiego 2B.

zdjęcie: facebook.com/Arkadiusz Chęciński

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content