play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Remont ulicy Mikołajczyka. Miasto zebrało już oferty

today10 maja 2021

Background

Fragment ulicy Mikołajczyka w Sosnowcu zostanie przebudowany. Miasto zebrało już oferty od potencjalnych wykonawców.  Prace na jezdni będą się odbywać równolegle wraz z przebudową wiaduktu.

W poniedziałek poznaliśmy firmy, które chcą przebudować ulicę Mikołajczyka. – To kolejna ulica w naszym mieście, która zostanie odmieniona. Chodzi o część od Ronda Ludwik aż do samego wiaduktu. Co ważne, po zakończeniu prac piesi przechodzący przez jezdnię, będą czuli się jeszcze bezpieczniej – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W przetargu trzy firmy, które wyceniły roboty od prawie 900 tysięcy do 1,7 mln złotych. Tradycyjnie, teraz przychodzi czas na sprawdzenie ofert. Po podpisaniu umowy, wygrana firma będzie miała 4 miesiące na przeprowadzenie prac.

Co zmieni się na Mikołajczyka? – Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone – dodaje wiceprezydent, Jeremiasz Świerzawski. Przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.

Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – dodaje wiceprezydent Świerzawski.

Warto także pamiętać, że za ponad 1,7 mln złotych firma Ambet wykona prace na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka. Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień, wymianę nawierzchni chodników itp.

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content