play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Ruszył Miejski Punkt Szczepień przeciw COVID-19

today5 maja 2021

Background

W Sosnowcu rozpoczęły się szczepienia w miejskim punkcie. Wszyscy chętni przyjąć antycovidowy preparat będą mogli się tam zgłaszać przez 7 dni w tygodniu.

Jesteśmy w stanie wykonywać 600 szczepień dziennie, ale jeśli byłaby możliwość zwiększenia dostaw szczepionek, tę liczbę można zwiększyć – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na chwilę obecną, tygodniowo w nowym sosnowieckim punkcie będzie mogło zaszczepić się 4200 osób. – Pierwsza dostawa już za nami. We wtorek, przed południem otrzymaliśmy szczepionki firmy Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson – mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe.

Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.
Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia. Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system. – Zachęcam do zapisów telefonicznych czy też przez internet, bo mamy jeszcze wolne miejsca – dodaje pełnomocnik Skłodowski.

Według danych z 3 maja, w Sosnowcu wykonano ponad 63500 szczepień. Dwoma dawkami zaszczepiono ponad 10 tysięcy osób.

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content