play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Sala widowiskowa MDK Kazimierz zostanie wyremontowana ZDJĘCIA

today21 stycznia 2020

Background

Sala widowiskowa MDK Kazimierz zostanie wyremontowana. Remont sali będzie dopełnieniem trwającej modernizacji MDK. Inwestycja ma poprawić funkcjonalność oraz estetykę i akustykę sali.

– W sali widowiskowej praktycznie nic się nie zmieniło od momentu kiedy została oddana do użytku, a więc podobniej jak Dom Kultury ma już ponad pięćdziesiąt lat. Gdybyśmy teraz nie zdecydowali się na jej remont to w połączeniu z modernizacją całego budynku mielibyśmy zderzenie dwóch światów – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Podczas prac remontowych wymieniona zostaną m.in.: podłoga widowni wraz z siedzeniami, sala zostanie docieplona, zmodernizowana zostanie także scena, zainstalowana zostanie nowa kurtyna sceniczna.

Procedura przetargowa właśnie się rozpoczęła, firma, która będzie odpowiedzialna za inwestycję będzie miała pięć miesięcy na wykonanie zadania. Całość środków będzie pochodzić z budżetu gminy.

Przypomnijmy, że trwają prace przy przebudowie Miejskiego Domu Kultury Kazimierz. W ramach tej inwestycji zmodernizowany został już istniejący budynek, trwają jeszcze prace przy nowo wybudowanym pawilonie.

We wrześniu ubiegłego roku oddano z kolei do użytku muszlę koncertową w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu. Oficjalne otwarcie miało miejsce podczas I Sosnowieckiego Iwentu Kabaretowego, który ma być imprezą cykliczną. Obiekt przeszedł prawdziwą metamorfozę. Prace obejmowały rozbudowę muszli koncertowej, remont i wykonanie ogrodzenia amfiteatru, termomodernizację budynku technicznego oraz wymianę nawierzchni alejek parkowych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content