play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sosnowiec: Sejf ukryty w lodówce, a w nim niedozwolone środki i drogocenne przedmioty ZDJĘCIA+WIDEO

today11 lutego 2020

Background

Sejf ukryty w lodów, a w nim niedozwolone środki i drogocenne przedmioty. 26-latek w lodówce ukrył sejf, a w nim, oprócz narkotyków, przechowywał także sztabki złota i kolekcjonerskie monety. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli także broń długą. 26-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci wiedzieli, że 26-latek może mieć znaczne ilości narkotyków. Ponadto w przeszłości był już wielokrotnie karany za ich posiadanie. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali go jadącego samochodem, miał przy sobie zaledwie niewielkie ilości marihuany. Jednak kiedy śledczy weszli do zajmowanego przez niego garażu i mieszkania, okazało się, że zatrzymany w różnych miejscach ukrył blisko 2,5 kg narkotyków.

Kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko 2 kg suszu marihuany i amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 4350 porcji narkotyku. We wnętrzu lodówki ustawionej w jednym z pomieszczeń mężczyzna ukrył sejf. Przechowywał w nim nie tylko narkotyki. Oprócz środków odurzających policjanci znaleźli w nim także wartościowe przedmioty: m.in. pieniądze, sztabki złota oraz wartościowe monety kolekcjonerskie. Mienie o łącznej wartości ponad 22,5 tysiąca złotych zostało przez śledczych zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Podczas przeszukania ujawniono również broń długą – co do legalności jej posiadania przez 26-latka wypowie się biegły. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo podejrzany może trafić do więzienia na 10 lat.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content