play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: Śmierć 11-latka z domu dziecka. Są wyniki sekcji zwłok

today14 lutego 2020

Background

Śmierć 11-latka z domu dziecka. Tragiczne wydarzenia rozegrały się w domu dziecka w dzielnicy Zagórze, gdzie zmarł 11-letni chłopiec. Przeprowadzono sekcję zwłok dziecka, która wykazała, że chłopczyk udusił się w wyniki połknięcia pionka do gry.

Do zdarzenia doszło w piątek, 7 lutego, w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 10 w Zagórzu w Sosnowcu. Jedno z dzieci zaczęło się dusić. Podjęto próbę reanimacji chłopca i wezwano pomoc, jednak było już za późno. 11-letni chłopiec zmarł. Jako przyczynę śmierci podawano uduszenie, jednak finalnie miała to potwierdzić sekcja zwłok.

Wczoraj, 13 lutego na zlecenie prokuratora przeprowadzono sekcję zwłok dziecka, która ostatecznie potwierdziła podejrzenia biegłych – chłopiec udusił się w wyniku połknięcia pionka do gry planszowej. Ciało obce zostało znalezione w tchawicy zmarłego. W tym miejscu pojawiły się od razu pytania, kto jest odpowiedzialny za śmierć chłopca? Czy mamy tutaj do czynienia z zaniedbaniem?

Obecnie śledztwo toczy się dwutorowo. Jedną kwestią jest nieumyślne spowodowanie śmierci, które jak dodaje prokurator, najprawdopodobniej zostanie umorzone. Jednak nadal będą kontynuowane działania związane z art. 160 par. 2 Kodeksu Karnego, który mówi o narażaniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy sprawdzą, czy dzieci miały odpowiednią opiekę.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content