play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Sosnowiec: Śmierć 45-latka to nie był wypadek

today22 grudnia 2020

Background

Nawet na 25 lat może trafić do więzienia 23-latek z Sosnowca. Mężczyzna podejrzany jest o pobicie, w wyniku którego zmarł 45-latek. Choć początkowo wydawało się, że ofiara spadła ze schodów, policjanci szybko odkryli, że jego śmierć nie była skutkiem nieszczęśliwego wypadku.

W sobotę tuż przed północą oficer dyżurny otrzymał informację o mężczyźnie, który spadł ze schodów i nie oddycha. Mimo, że na miejscu zjawili się również medycy, nie zdołali oni uratować 45-latka, który zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Wstępne ustalenia policjantów wskazywały na to, że mężczyzna uczestniczył w zakrapianych alkoholem spotkaniu, z którego wyszedł do sklepu. Kiedy wracał, miało dojść do nieszczęśliwego wypadku na schodach. Zarówno relacje przebiegu zdarzenia, które opisywali pozostali uczestnicy spotkania, jak i same obrażenia 45-latka były dla stróżów prawa niejasne. Mundurowi podejrzewali, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić.

Policyjny instynkt nie zawiódł. Po dokładnym przyjrzeniu się sprawie, policjanci ustalili jak wyglądał przebieg zdarzenia. Wyszło na jaw, że pomiędzy 23-latkiem i 45-latkiem doszło do kłótni, która przerodziła się w bójkę. Jej finał okazał się niestety tragiczny. Dzięki zebranym przez śledczych dowodom, 23-latek został zatrzymany, a prokurator przedstawił mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi 25 lat więzienia – czytamy na stronie internetowej sosnowieckiej policji.

Źródło: Policja Sosnowiec

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content