play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Sosnowiec: Specjalny program zdrowotny dla uczniów i ich opiekunów 

today10 marca 2021

Background

Pandemia nie sprzyja samopoczuciu psychicznemu. Trudna sytuacja bardzo mocno wpływa na uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Problem dostrzeżono w Sosnowcu, gdzie rusza program zdrowotny z myślą o uczniach szkół i ich opiekunach.

Jak funkcjonować w domu i szkole w czasie pandemii koronawirusa? Sosnowiec rusza z programem zdrowotnym skierowanym do dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Program umożliwia bezpłatny kontakt z psychologiem lub terapeutą.

– Jeśli obserwujemy u siebie, czy u swojego dziecka jakieś symptomy, czy zachowania, których wcześniej nie było, albo które nas martwią i może dobrze byłoby przedyskutować to ze specjalistą, czy to jeszcze w kwestii profilaktyki, czy już w zakresie jakichś działań pomocowych, to wtedy poradnia służy taką pomocą – mówi Agnieszka Hankus z poradni psychologiczno-pedagogicznej numer 1 w Sosnowcu i dodaje, że nie należy zwlekać z reakcjami na takie objawy – nie musimy czekać do momentu, kiedy coś jest już sytuacją nie do rozwiązania w obrębach zasobów rodzinnych, tylko potrzebna jest już interwencja specjalisty. Każdy może przyjść – zarówno rodzic, czy dziecko, jak i nauczyciel, który jest dalej człowiekiem i ma te same problemy emocjonalno-społeczne, co każdy z nas.

A niestety jak wynika z badań sondażowych, co czwarta pytana osoba odczuła pogorszenie nastroju od momentu wybuchu pandemii w Polsce. Osoby, które brały udział w badaniu wskazują, ze zmagają się z bezsennością, mają trudności z koncentracją oraz kłopoty z pamięcią.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content