play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sosnowiec: ,,SZCZEPanek”, czyli szczepionki na KÓŁKACH!

today28 lipca 2021

Background

„SZCZEPanek” to nazwa specjalnego autobusu, w którym można się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Pojazd właśnie wyruszył w trasę po Sosnowcu.

 

Przez kilka najbliższych dni będzie można do niego wejść i przyjąć jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

– Promujemy szczepienia, bo nie trzeba wchodzić do tego autobusu i od razu się szczepić. Aczkolwiek chcemy przypomnieć o tym osobom, które się nie zaszczepiły. A zarazem tym, co mają może problemy z dotarciem, nie chce im się, może zapomnieli, że są szczepienia. Wtedy mogą zobaczyć taki autobus, z tym napisem. Wsiąść do niego. Wypełnić ankietę i w ciągu paru chwil być zaszczepionym. Będzie jeździł po wszystkich dzielnicach naszego miasta. Również w godzinach popołudniowych, czy przede wszystkim w weekendy, gdy pogoda będzie sprzyjała. Będzie w miejscach, gdzie jest najwięcej ludzi, czyli ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne – mówił prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

 

Procedura szczepień jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

– Wystarczy do niego wsiąść. Wsiąść do autobusu, pokazać dowód osobisty, e-skierowanie, jeżeli jest w systemie. Od razu je znajdujemy i szczepimy. Pacjent na miejscu ma wydrukowany certyfikat COVID-owy. Dostaje jeszcze prezent w postaci mięty bądź innego zioła, które na pewno się przyda. Także serdecznie zapraszamy. Sosnowiec należy do miast, które na prawdę do tego dobrze się przyłożyły. Ma wykwalifikowany personel. Nie brakuje go. Jesteśmy otwarci. Więc tylko do szczepień zapraszamy – dodaje koordynator szczepień, Katarzyna Dulęba.

Co ważne, w specjalnym autobusie mogą szczepić się nie tylko mieszkańcy Sosnowca.

Dodatkowo w autobusie funkcjonuje punkt Narodowego Spisu Powszechnego.

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content