play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Sosnowiec: Trzy ataki na policjantów jednej nocy

today8 kwietnia 2020

Background

Trzy ataki na policjantów jednej nocy. Wszystkie w Sosnowcu. Doszło tam do trzech interwencji, w których zatrzymani rzucili się funkcjonariuszy. Zatrzymanym grozi teraz od 1 roku do 3 lat więzienia.

Narkotyki w plecaku przyczyną agresji?

Jedna z interwencji dotyczyła kobiety, której córka wraz ze swoim chłopakiem nie chcieli wpuścić do mieszkania. 30-latek został przez policjantów wylegitymowany, gdy chcieli sprawdzić zawartość jego plecaka, ten stał się agresywny i zwyzywał funkcjonariuszy. Okazało się, że w środku miał amfetaminę.

Musiał uciekać przed własnym synem

Do kolejnej interwencji o burzliwym przebiegu doszło w centrum miasta. Tu przed blokiem policjanci zastali mężczyznę, który uciekł z domu w obawie przed agresywnym synem. Nietrzeźwy 28-latek już w progu mieszkania zaatakował policjanta i wielokrotnie znieważył obu funkcjonariuszy. On również noc spędził w policyjnym areszcie.

Groził swojej żonie, że ją zabije 

Ostatnia z interwencji miała miejsce około 1.00 na osiedlu Pogoń. Zgłaszająca kobieta oczekiwała roztrzęsiona na policjantów na ulicy. Z jej relacji wynikało, że mąż zgłaszającej wszczął awanturę, w trakcie której bił ją i kopał. Również tutaj na policjantów czekało „gorące powitanie”. Rozwścieczony i bardzo agresywny mężczyzna, wielokrotnie znieważał interweniujących funkcjonariuszy, grożąc, że ich zabije. Podobne treści kierował do swojej żony. Tak, jak pozostali, został osadzony w policyjnym areszcie.

Za samo naruszenie nietykalności funkcjonariusza grożą 3 lata pozbawienia wolności, a za znieważenie 1 rok więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content